Únor 2011

Fotky

26. února 2011 v 18:00 | Adéla |  Fotky modelů
Když blog stávkuje a nehodlá mi vkládat obrázky,tak si poradím jinak!Rozhodla jsem se obnovit NWR rajče.
Je tam jedno hodně staré album,ale dnes jsem přidala nové,z vyjížďky někdy v únoru.
Aby toho totiž nebylo málo,nemůžu ani normálně vkládat odkazy!

2011 Treasure HUnt

26. února 2011 v 17:52 | Adéla |  Zajímavosti o BH
Našla jsem nějaké informace o nových TH!U
4 noví Treasur Huntové by by měly být tentokrát klisny.A,k mé velké radosti,konečně na nových moldech!To je super,protože u Breyera je klisen opravdu málo a když už tak dodekonečna CL.Mold by měl být vytvořen Brigitte Eberl.Tématem je tentokrát počasí,loni to bylo roční období.
První kobylka,bouřka, by měla být vraná,se 3 krátkými ponožkami a hermelínovými skvrnami,nevím jak je to myšleno.
Druhá-,,oblačno'',nevím jak to nazvat česky lépe,tohle je přímo překlad z angličtiny,by měla být šedá tovero paintka,ocas šedo bílý,respektive od šedé k bílé a 4 ponožky.
Sunny je poslední známou,palomino klisna s hvězdičkou a 2 ponožkami.
4. klisna,překvapení,se nazývá duha.Jsem fakt zvědavá,jak bude vypadat,doufám,že to nebude nějaká barevná splácanina:-D.
Úplně mě dostala ta tovero paintka,přesně takového koně chci už hrozně dlouho!A ta palomino taky nemá chybu!Ani bouřka!Ta by se skvěle hodila k Polarisovi....Ale to moc předbíhám:-D.Doufám,že budou v ČR,jinak budu fakt zklamaná.Moldy totiž vypadají skvěle,jako praví Arabové.Photos from www.youtube.com

Co to zase je?

25. února 2011 v 17:32 | Adéla
Ten blog.cz mě už fakt ale štve!Pořád se snaží o nějaké změny a je to akorát tak horší.U článků nemám vůbec tu lištu,takže nemůžu vládat obrázky,smajlíky,nic!Nevíte někdo co s tím?

Montana Stunt Bar Double

22. února 2011 v 19:48 | Adéla |  Koníci vypráví
Montana Stunt Bar Double je šestiletá kobylka APH.I přes svůj věk je velmi klidná a dobře přiježděná.Dlouho to vypadalo,že na NWR nepojede a málem jsme ,,zahodili flintu do žita'',ovšem nakonec se zadařilo.Stunt byla velmi oblíbeným koněm na svém rodném ranchi v Montaně(proto Montanu nese i jako své jméno),před nedávnem ale putovala na Cheyenneské rodeo jako pomocný (zaháněcí) kůň.Ovšem Cheyenne rodeo je velmi drsné a Stunt to přestávala snášet,takže si jí její majitelé na ranchi v Montaně vzali zpět.Pak začala dražba.Její cena byla vysoká a zájemců bylo opravdu hodně.Jelikož je Double všestranným westernovým koněm-závodila jak v Reiningu,Trailu,Cuttingu,tak v Barrel Racinnu,s juniory v Pole Bendingu a Cattle Brandingu,mohla by se její hodnota vyvažovat zlatem.Málem nás o chlup minula,jak jsem řekla,zájem byl obrovský,ale nakonec se nám to podařilo uhrát,což považujeme za velký úspěch.Montana zůstala ještě pár měsíců v USA,než se vydala na cestu k nám.Je ježděná jak profesionálními jezdci,tak dětmi a juniory,jak na páce tak klidně na obyčejné olivce,jak pod westernem,tak občas i pod anglií...V Americe byla velmi úspěšná,tak doufejme,že si skvěle povede i u nás.Na podzim tohoto roku by se s Meredith měla díky své vyrovnanosti účastnit CBG Horsemanshipu a do té doby jistě i PS a jiných závodů.Jinak jistě bude přidána do Stud book a později bychom chtěli nějakého potomka.
Stunt je zvyklá i na jezdce s hrubší rukou,ovšem pod jemnými většinou krásně napění a spolupráce mezi jezdcem a koněm je pak opravdu radostí.Plus je,že při uzdění nezvedá hlavu,i když při sedlání se občas nafukuje.Kromě westernu je i velmi dobrá v nízkých parkurech.

Model pochází z akce BF 2010,je na moldu Indian Pony.Děkuji moc Appě za podržení!!!

Montana
Stunt

Montana

20. února 2011 v 18:47 | Adéla
V pátek konečně přijela dlouho očekávaná kobylka....

Vyjížďka

16. února 2011 v 18:20 | Adéla |  Fotky modelů
Bylo krásné ráno.Země byla pokrytá jinovatkou,která odrážela zářivé paprsky sluníčka a ptáci sedící na větvích již radostně štěbetali.Jelikož bylo brzy,všude byl klid a příroda i město se pomal probouzeli.Teplota sice nevystoupala k vysněnému číslu,ale to neodradilo Meredith s Let's od příjemné vyjížďky,během které se nabily pozitivní energií začínajícího krásného dne.

Nový foťák

8. února 2011 v 18:28 | Adéla |  Diary♥
Ano ano,konečně ho mám,a konečně mám ten,jaký jsem si představovala.Včera jsem jela s taťkou do Electroworldu pro nějaký Olympus,který stál pouhých 1 500-pouhých na foťák,samozřejmě- a měl být přitom úžasně kvalitní a nabitý moderní technologií.Ovšem realita byla krutá.Foťák sice měl 5× optický zoom a 14 Mpx,ale hrozné bylo gumové ovládání,vůbec celé nastavení,chyběl kryt na USB kabel....Dnes ráno jsem s ním vyrazila ven,v naději,že bude třeba fotit dobře,ale ani tam mě nepřesvěčil.Fotky byly rozmazané,vybledlé.
A tak jsem se vydali do Electroworldu znovu.Foťák naštěstí šel vrátit,takže jsme šli hledat jiný,lepší.Cena měla být do 2 000,už jsme málem koupili nějaký Samsung,pak Kodak a nakonec Nikon Coolpix,ale takový ten barevný levnější.Pak taťka narazil na...teď nevím co to bylo za značku..na takový ten foťák co se vzhledem hodně blíží k zrcadlovce..Ovšem už stál tři a půl tisíce.Rozhodovali jsme se mezí tím a FujiFilm,a když jsme si nevěděli rady,poprosili jsme jednoho pána o pomoc.Vysvětlil nám vše okolo těch dvou foťáků,ale nabídl ještě jeden,ovšem za 5 000.Byl to Nikon Coolpix S8000.No,rozhodovali jsme se dlouho,a nakonec vybrali....

Recenze

8. února 2011 v 10:03
Ahojky!Potřebovala bych rychle poradit.Nemáte někdo zkušenosti s fotoaparátem Olympus X-43?Včera jsem si ho koupila,ale vůbec neodpovídá mým představám a nejsem spokojená.Jenže všude na internetu ho chválí,jak je skvělý...ale mě ty fotky přijdou docela hrozné.Tak přemýšlím,jestli ho vyměnit nebo ne.
A nevíte někdo něco o fotoaparátu Nikon Coolpix nebo Kodak Easyshare?
Díky!
Olympus
Fuego focený Olympusem X-43 dnes ráno...no...nijak jsem fotka neupravovala a podle mě nic moc.

Úpravy

6. února 2011 v 18:47
Dobře,mohla jsem to napsat do minulého článku.Hodlám teď znovu začít s úpravami,přerovnávat články,možná trochu rubriky...zkrátka udělat tu pořádek!Provozu ranche se to ovšem nijak nedotkne.
Koukala jsem do ankety pod menu-stále platí,že chcete hlavně fotky?Jestli ano,budu se snažit!
11
*Ach,tak stará fotka.První den Dominga u nás na ranchi..Kolik jsem tehdy mohla mít koní?10?Staré časy..

Nový design

6. února 2011 v 18:44 | Adéla
Nový design na oslavu jara,které dnes přišlo,ale podle předpovědí má zase rychle odejít.Bohužel.Ale jelikož už mám té hnusné zimy dost,rozhodla jsem se udělat jednoduchý veselý design.Tak aspoň tady jaro zůstane.
zap.
*Tuhle fotku prostě miluju,a nevím proč,když je úplně obyčejná:-D.

Cross-Country trénink

6. února 2011 v 18:40 | Adéla |  Fotky modelů
Amazing
MTento víkend se nesl ve znamení tréninků.Rozhodla jsem se vyrazit ven s Meredith a Ruffian,které se vydaly trénovat Cross.Fotky nejsou žádný zázrak,normálka,ale snad se budou aspoň trochu líbit.Jsou foceny aspoň lepším foťákem než obvykle....

Meredith vzala Ruff nejdříve rozehřát na pole,i když Ruff už byla evidentně rozpohybovaná dost a nejradši by se roztryskala.To by ale byla chyba,Ruff si musela šetřit síly na crossovou dráhu,kde jí Mer už pustila.Bylo bahno,takže to chtělo dávat pozor,naštěstí se ale nic nestalo
Ruff

CBG!!

4. února 2011 v 9:43 | Adéla
Ano,tak i já jsem opdržela svůj PP.Jsem hrozně ráda,protože jsem se už začínala bát,že se tam nedostanu.Naštěstí ale naši koně prošli vstupní kontrolou,jsem s nimi spokojená.
Nokota,který nás reprezentuje v Reiningu,byl sice trochu divočejší,ale Miley si s ním poradila.Je teď v opravdu ve skvělé kondici.Na ruce sice uskočil,ale pod sedlem se zklidnil.Uvidíme,jak mu to půjde v soutěži,já osobně si vůbec nevěřím,fotky budou katastrofální.Šli jsme na řadu hned po CSR Jasperovi s Pájou,kteří,a nejen oni,jsou velká konkurence.Např.FFR Quincy ´s Leah A Renemy,SSR Lonesome Star a ostatní koně.
  Bega-crossu se neúčastníme,jelikož jsme hostující ranchem.Jsem docela ráda,že zrovna Bega-cross vynechám,protože tady bych asi vůbec nevěděla:-D.
 Cross-country se mi hrozně líbí jako disciplína živých koní,a proto se na něj těším s Ruffian a Meredith.Jistě víte,že Ruffian jezdí dostihy jen okrajově a věnujeme se hlavně těmto disciplínám,takže se bude moci předvést v tom nejlepším světle.Ruff se u prohlídky chovala velmi klidně,ochotně naklusala,nacválala,zvedala nohy...šikulka!
  Jako další přišli na řadu naši drezúráci.Hned za liščiným RO Espiolo Ciprus nastoupila Rose s Flim Flamem.Rozhodli jsme se,že právě Flim by nás měl v nějaké disciplíně reprezentovat,protože byl prvním koněm na ranchi a zaslouží si to.Uvidíme,jak jim to půjde.
 Do para-drezúry jde Rose s Justinem.Justin je také velmi klidný a citlivý koník,u kterého stačí jen jemné pobídky,takže se pro tuto disciplínu skvěle hodí.I on prošel.
   Parkur,zde nás bude reprezentovat juniorská jezdkyně Megan a Dare to dream.Jsem na ně velmi zvědavá,Megan měla s Dreamem vynikající trénink,takže snad uspějeme.Uvidíme,ale konkurence je silná,ale až příliš silná.
  Předposlední kontrolou bylo stanoviště Endurance.Stejně jako u crossu,i vytrvalost patří mezi mé oblíbené disciplíny.Vybrali jsme Meredith s Tropical Goldem,jelikož tropical je Akhal-Tek,což je vynikající,atletické plemeno,hodící se právě pro tuto disciplínu.A Meredith s ním pracuje vůbec nejdéle ze všech holek a uš ho má přečteného.Tropical byl trochu neklidný,nervózní,ale to my všichni.
  A poslední,Horsemanship!Toho se ujme naše Mer se Stunt Double,která ovšem prošla kontrolou ještě na SSR-k nám by měla dorazit až za několik dní.Stunt je neuvěřitelně klidná a vyrovnaná,také se v soutěži sešly hned 3!Co vím,tak kontrolou prošla bez problémů.

To je vše k CBG 2011!I když nevyhrajeme,ani se nikdy nikde neumístíme,můžeme říct- Byli jsme účastníky Czech Breyer Games 2011!
A to je nejdůležitější,ne vyhrát,ale zúčastnit se.Na NWR padá slavnostní nálada.


News

1. února 2011 v 18:22 | Adéla |  Diary♥
Poslední dva dvy jsem vůbec nestíhala,samozřejmě kvůli škole!Člověk by si myslel,že po pololetí bude klid,ale včera dvě písemky,dneska dvě písemky,o kterých jsem vůbec nevěděla a zítra dvě písemky.Vysvědčení dopadlo nad moje očekávání,dvě dvojky,nejlepší vysvědčení z celé třídy.Samozřejmě z matiky a fyziky.Máme na ní ale jednu a tu samou,divnou učitelku.Nic od ní nechápu,děláme látku,která má být pro vyšší ročníky,ale ona řekla že si to probereme už teď,takže to samozřejmě není v učebnici...hrůza.Pořád se jenom učit,učit a učit.A nic jiného.
 K příjemnějším věcem,začaly Czech Breyer Games 2011!!!Všimla jsem si,že někdo čekal do půlnoci,já je,byla škola,to bych byla jako mrtvola.Ani ráno nebyl čas,takže přihláška šla až když jsem se vrátila ze školy,takže doufám,že jsem to stihla.Seznam našich reprezentantů čekejte brzy.
Také dnes dorazily objednané věcičky od Peťi,jsou úúúúžasné!Naprosto dokonalé!Ale to taky více v příštím článku.
7.2. bych měla mít snad nový foťák,Olympus.Má 14,1 Megapixelů a 5× optický zoom,což mi přijde fakt hodně a ještě je za skvělou cenu.Docela jsem uvažovala i nad Nikonem Coolpix ,ale tenhle je lepší,Nikon má tuším 12 Megapixelů a tři nebo čtyři zoomy.Teď fakt nevím.No snad vyjdě,cena je totiž až směšná.

Více zítra,musím se zase jit učit!Huh!
Scénka