Leden 2011

Meredith

29. ledna 2011 v 18:04 | Adéla
Trysk na Ruffian
Celé jméno:Meredith Johnsson

Datum narození:1.11.1980

Znamení:Štír

Místo narození:Seattle/USA

Stav:Svobodná,bezdětná

Stav ve stáji:ošetřovatelka,jezdkyně,trenérka

Zaměření:téměř všechny disciplíny,dlouho jezdila parkur,momentálně také western,endurance a cross-country

ZZVJ:ano

Oblíbené plemeno koně:AQH,APH,ČT,Arabové,všichni kříženci

Obl.barvy:modrá,zelená,hnědá,žlutá,oranžová

Obl.jídlo:ovoce,špagety,čokoláda

Nemá ráda:závist,přetvářku,lidi,kteřé ubližují zvířatům,hovězí a vepřové maso,lilek

Obl.koně:Lets Go,Quick,Chex,Trea a Earth,Fox,Fall

Vlastní kůň:Let's Go

O ní:Meredith se narodila v Seattlu na Olympijském poloostrově na rodinnou koňskou farmu.Odmalinka byla obklopena koňmi a poníky všech plemen,a tak netrvalo dlouho,než poprvé usedla na koňský hřbet.Od té doby byl její osud jistý.Farma se však zanedlouho začala rozpadat,nebyly peníze a tak museli být všichni koně prodáni.Ovšem jedna kobylka,Lets Go měla kvůli špatnému zdravotnímu stavu putovat na jatka.Meredith to tak nenechala,a odkoupila jí,i přes to,že věděla,co to bude znamenat.Zanedlouho se stali ikony skokové scény a závodily na opravdu vysoké úrovni.Jenže štěstí je pomíjivé,a tak brzy začaly upadat a Letin stav se opět zhoršoval.A tak se dostaly k nám na ranch,odkud se rozhodly znovu odstartovat svojí kariéru.
Meredith žije na ranchi i se svojí mladší sestrou Megan.Byla vůbec prvním zaměstnancem na NWR.Sleduje naše vzestupy a pády téměř tři roky a za tu dobu se stala vynikajícím ošetřovatelem a trenérem všech koní.Obvykle nevydrží u jedné disciplíny,ale jezdí jich několik-momentálně se soustředí s Lets na parkur a western,s Teddym na Cross,s Ruffian na Enduranci,s Fallem na Horsemanship...kromě toho miluje trénování,velmi ráda předává své poznatky a zkušenosti malým holkám,ale i koním..Nejraději má přírodu,vyjížďky a všelijaké mystické postavy,od upírů po jednorožce.Postavou je štíhlá,dlouhou dobu dělala atletiku.Má krásné hnědé oči a dlouhé kaštanové oči.Do budoucna by si velmi ráda pořídila ještě jednoho koně a zkusila s ním prorazit ve sportu.
Je velmi přátelská,ochotná,skromná,vytrvalá a příjemná,nerada zvyšuje hlas,ale zároveň,když je třeba,je důsledná a odmítavá.Má slabost pro chladnokrevníky a plnokrevníky-nechápu,vždyť to jsou přesné opaky!:-D.Za svá léta v sedle se toho o koních naučila hodně a dokáže zkrotit většinu nezvladatelných koní a předvídat jejich chování.
Mer

*S oblíbencem Fallem.

Cross country stezka
*Na cross-country stezce s Idealem.

Esprit
*S Espritem na vyjížďce.
Mer
*Je velmi opatrná a nikdy nic neriskuje.
Zima
*Zimní vyjížďka s Tropical Goldem.

Mer
*Dotahování podbřišníku.

NWR nabízí...

28. ledna 2011 v 18:32 | Adéla |  NWR nabízí
Night Wind Ranch je soukromým ranchem specializujícím se nejen na western,ale i všechna další odvětí jezdeckého sportu.Nabízíme mnoho kvalitních služeb pro vás a vašeho koně.

Boxové ustájení:
Přijímáme koně všech plemen,velikostí,zbarvení,věku,využití a pohlaví.
V nabídce jsou dvě stáje,jedna klasická,kamenná,která v létě poskytuje nedocenitelný  chládek a v zimě se příležitostně vytápí.Druhá je stáj nově zateplená,vhodná především pro sportovní koně na vyšší úrovni.Boxy jsou velmi prostorné,mezi jednotlivými stáními odděleny mřížemi,aby nedošlo ke konfliktům mezi koňmi.U některých boxů je možno přidělat klkací mříže.Boxy jsou vybaveny napáječkami,žlaby a držáky se solným lizem.Na požádání možnost i síťky na seno nebo hraček v podobě míčů aj.
Nabízíme několik druhů podestýlek.
Sláma:velmi používaná,pro koně velmi teplá a pohodlná.Nevhodná však pro alergické koně,může způsobovat kašel a alergie.
Piliny(hobliny)-Vhodné pro koně s dýchacími problémy,nepředstavují zátěž pro plíce.Piliny jsou velmi jemné a příjemné.
Novinový papír-opět vhodný i pro alergické koně.Poskytuje velmi doboru tepelnou izolaci.
Písek-poskytujeme jen v létě,především pro Arabské koně.Velmi dobře chladí a nezpůsobuje dýchací problémy.Ovšem v případě požírání může způsobovat koliku.

Cena za ustájení-1 500/měsíčně(bez podestýlky,včetně krmení-seno,oves)
Sláma-200/m.
Piliny-250/m.
Novinový papír-200/m.
Písek-300/m.


Stáj

Pastevní ustájení a výběhy:
Nabízíme také možnost ustájit svého koně pouze ve výběhu.NWR obklopují ha širých zelených luk s členitým terénem-kopci,údolými,lesem a potoky.Voda v potocích teče z ověřeného zdroje a je pravidelně kontrolována.Za nepříznivého počasí se koně mohou schovat do několika přístřešků.Pastviny jsou ohrazeny kvalitním vysokým dřevěným ohradníkem,v blízkosti nebezpečnějších míst pojištěny elektrickým ohradníkem.Jsou taktéž rozděleny na několik výběhů,aby mohli klisny a hřebci chodit ven samostatně.Vždy tvoříme skupinky koní,kteří se společně snesou a nezpůsobí si újmy.Každý výběh je optařen přístřeškem/ky,vědrem s vodou a seníkem.O trávu je pravidelně pečováno a nechává se odpočívat.
Koně ustájení boxově chodí do výběhů každé dopoledne a večer se opět vrací.Je možno pouštění upravit na přání majitele,kůň ovšem musí jít povinně aspoň 4× týdně ven.

CENA:800 Kč/m-(s pravidelným krmením a napájením).

výběhy
Výcvikové prostory:
Nabízíme kvalitní zastřešenou pískovou jízdárnu,venkovní pískovou jízdárnu,travnatou jízdárnu a kruhovou jízdárnu.V okolí ranche také najdete několik bezpečných jezdeckých stezek a cross-country trať.

Pronajímání:
Všechny prostory na požádání ponajímáme!Ovšem cena nezahrnuje výcvik s našimi instuktory!
Krytá hala-100 Kč/60 min.
Vnitřní
Venkovní jízdárna-100/60min.
Venkovní
Travnatá jízdárna-200/60min.
Kruhová jízdárna-100/60 min.
Cross-country stezka-200 Kč/60 min.
Cross country stezka
Hala má i večerní osvětlení,pronajímáme nebo trénujeme i večer!
Večerní osvětlení

Zapůjčení kavalet a překážek-10 Kč/do konce výcviku

Prostory je také možno si pronajmout na uspořádání závodů!Cena dohodou.

Výcvik:
Kromě pronajímání nabízíme i výuku jízdny na koni či vyjížďky s našimi zkušenými instruktory!Výcvik se pořádá buď s našimi klidnými koňmi,nebo s vlastním koněm!

S vlastním koněm:
Výcvik na jízdárně(pokročilý/zkušený jezdec a kůň)-200 Kč/1.hod.
Výcvik na jízdárně(nezkušený jezdec nebo kůň)-230 Kč/1.hod.
Výcvik v kruhové jízdárně-160 Kč/1.hod.
Skupinový výcvik(pokročilí)-180 Kč/45 min.
Výcvik parkurový,drezúrní,westernový,cross-country-220 Kč/45 min.

Výcvik parkurový bez sedla
S naším koněm-
Výcvik na jízdárně-pokročilí-200 Kč/60min.
Výcvik na jízdárně na lonži-začátečníci-250 Kč/45 min.
Vožení dětí na našich koních-30 Kč/10 min.
Výcvik parkurový,drezúrní,westernový,cross-country-250 Kč/45.min

Vyjížďky:
Úplní začátečníci do 8 let(pouze krokové,kůň je veden instruktorem)-230 Kč/45min.
Úplní začátečníci od 8 let(pouze krokové,jezdec vede koně sám)-150 Kč/45 min.
Pokročilí a zkušení(krok,klus,cval,možné i nízké skoky)-180 Kč/60 min.
Hromadná vyjížďka na cross-country trať-200 Kč/60min.
Plavení-v létě nabízíme s našimi koňmi v plavení v nedalekém rybníčku-100 Kč/1.hod.

Vyjížďka
PONY CLUB
Pro děti otvíráme pony club-club,kde se děti učí starat o koně a jezdit na nich.Členství je nezávazné,pokud dítě bude chtít,může kdykoliv odstoupit.Členství je v případě,že dítě bude vypomáhat ve stáji zdarma.Některé děti,které to myslí s ježděním vážně,se s naší pomocí mohou dostat na vysokou úroveň a začít za náš ranch závodit v disciplíně,kterou si vyberou.

PC
LETNÍ AKTIVITY
V létě pořádá NWR ,,puťáky",tzn.delší,i několikadenní vyjížďky.Opět je možno jet se svým nebo se zapůjčeným koněm.Jede se po určitém okruhu,stanuje se ve volné přírodě.
Cena dohodou

KOUPÁNÍ KONÍ,VÝŘIVKY
Jako zpestření tréninku nebo pro koně v rekonvalescenci nabízíme speciální trénink koně v bazénu nebo ve výřivce.Plavání je pro koně velmi blahodárné,nezatěžuje záda ani nohy,působí skvěle na kyčelní a kolení klouby,protahuje všechny svaly těla.Koni při plavání asistují naši zkušení ošetřovatelé,kteří ho jistí.

Plavení-260 Kč/30 min.
Výřivka-300 Kč/30 min.
Přírodní jezírko

Hodnocení-Cedric

27. ledna 2011 v 19:13 | Adéla |  Hodnocení
Cedric je novou limitovanou edicí pro rok 2011.
Byl vyroben podle živého Cedrica,skvělého skokového koně plemene Holandský teplokrevník,kterého objevila Laura Kraut.Cedric je pstružák se šňupkou.Je na moldu Jumping Warmblood,známějšího jako Ideal nebo Mon Gamin.Ovšem toto je verze se změněnou hřívou a ohonem.Model podpírá průhledný podstavec.V Americe se jeho cena pohybuje okolo 40 USD,snad u nás někdy také bude.Je super,že Breyer vyrobil zase nějakého koníka na této verzi moldu Jumping Warmblood.
Cedric
Živý Cedric je nádherný kůň.

Cedric
Ced

Nestíhám

26. ledna 2011 v 20:08
Ne že bych nestíhala,ale zítra mám tu anglickou olympiádu,tak mi prosím okolo půl dvanácté až půl jedné držte palce!Mám k naučení 11 témat,takže absolutně nestíhám,ale za zkoušku snad nic nedám.Kromě toho že se hrozně ztrapním.Ach jo,tak nic,zítra více článků!

PS 2011

24. ledna 2011 v 15:38 | Adéla
Chci vám jen v rychlosti říct,že na stránkách koně se již objevily novinky pro jaro 2011!Večer větší článek.

Fotky z Vánoc

23. ledna 2011 v 18:22 | Adéla |  Fotky modelů
Dodatečně pár fotek z letošní Vánoc.

News

22. ledna 2011 v 19:14 | Adéla |  Diary♥
Začnu u sebe.
Ve středu jsme byly na koních.Po 4 letech se stal zázrak,mám třmen o dírku delší!:-D.Historický okamžik v mé jezdecké kariéře:-D.Možná jsem poslední dobu jezdila trochu jako žokej na dostihákovi:-D.Ale jinak jsme se projely suprově,Zenka mi krásně napěnila...S delšíma nohama se to lépe pobízí a snažím se ruce taky udržet v klidnu a pohrát si s ní.
Škola se mi nějak nedaří,hodně,ale hodně jsem zkazila pracovní výchovu-taková ostuda!Ale bylo to z testu někdy na začátku roku,kdy jsmě měli narýsovat půdorys,nárys a kdovíjaké kraviny ještě...Což jsem samozřejmě neuměla a doteď neumím.Takže budu mít na vysvědčení ještě ke všemu 2 z pracovek..to je snad zlý sen.
Hrozě se těším na jaro a léto,tohle počasí mě už ubíjí a rozčiluje.Všechno se mi pak zdá horší...Venku je bahno a ještě ke všemu padá další bílý hnus...Ach jo.

Co se týče CBG...no...mám teď smíšené pocity.Nejdříve jsem se těšila,ale čím jsou blíže,tím více se bojím.Snad to zvládneme.Otázky pro Bega-Cross mám skoro vymyšlené v části BG,ještě zbývá část koňská.No,jsem zvědavá,na co přijdu.Snažím se střídat lehké a těžké otázky.
Tréninky jsme omezili na minimum,nechceme koně příliš přetěžovat,pořádně se momentálně připravují jen Nokota s Miley,většina koní jinak chodí občas do haly.Venku se zase hnusně ochladilo...Mně to tak nebaví!Ale to bych odbočovala.Toreo je téměř v pořádku,Flicka snad taky,dnes byla i venku na focení,společněs Onyxem.
Rozhodli jsme se kromě westernu zaměřit i na cross a military.Máme dost dobrých koní tak proč jich nevyužít.Sestavujeme též ceník našich služeb,takže coming soon.

Nějak jsem se zažrala do Twilight.Baví mě čím dál tím víc,i přes to,že jsem jím původně opovrhovala.Těším se na 1.2. kdy bude konečně ve videotéce Eclipse.Momentálně stahuji Vampires Suck,tak jsem zvědavá.A pak se těším na listopad 2011(jediný světlý bod v té hnusné zimě,která pak zase přijde)-kdy bude v kinech Rozbřesk!Plánujeme na něj s kamarádkou jít,konečně jsem totiž našla někoho,koho Stmívání baví.A snad i někoho,s kým si budu moct zahrát Zatmění stolní hru.

Před pár dny jsem psala jedné Němce,která vyrábí nádherné věci na BH.Ona mi ovšem napsala,že momentálně nemá na vyrábění čas,ale je velmi potěšená,že se mi její věci líbí.Tak mi dala odkaz na další dva obchůdky,které dělají úplně stejně dokonal věcičky.Tak jsem jedné slečně napsala,kolik by tak stálo sedlo a uzdečka.Nejdříve napsala,jak je cool dosat mail z Česka,ale pak ty ceny...Počítala jsem s tím,že bych za set dala tak 1000 Kč,a to bych fakt dala,protže do kvalitního vybavení se má investova.Jenže když napsala,že uzdečka nejméně 600 a sedlo nejméně 1 300....No,asi žijí v jiných finančních poměrech...každopádně jsem velmi ráda,že se těmi dokonalými titěrnostmi můžu aspoň kochat.
To je asi všechno,zítra nějaké články.
Poli

Kuchi-box

18. ledna 2011 v 19:08 | Adéla |  Koně z mého ranche
Kuchi
Celé jméno: Call me Kuchi
Přezdívky:   Kuchina
Plemeno:  Gypsy Vanner(Iský cob)
Původ:     USA
Pohlaví:   klisna
Datum narození 7.7.2004
Příjezd na NWR:myslím že něco okolo 22.12.2010.
Sourozenci: -
Offspring-×
Sire:  ×
Dam:   ×
Zbarvení:  Piebald
Zaměření:  drezúra,show,rekreace,lehký zápřah
Temperament- vyrovnaná,ochotná,
Majitel-  NWR
Jezdec:  Meredith,Brenda,ostatní holky rekreačně
Ošetřovatel-  Brenda,společně s Mer
Koupena:  Z farmy v USA.Chov je velmi kvalitní,zaměřen na Irské coby a Shirské koně.
Ocenění-2.místo na výstavě RHR
Jezdec-  do budoucna Meredith,ale jistě to s ním zkusí i Miley a Brenda
Informace o koupi modelu:  koupena od TH.
Cennost- Máme valaší verzi,která je limitovaná na 2 000 ks.Ostatní Kuchi jako klisny jsou již neomezené.

Když jsme na konci roku vybírali koně,který by měl NWR posílit nejen co se týče sportu,ale i chovu,Kuchi nám okamžitě padla do oka.Nejen že pochází z velmi seriózní farmy s kvalitním chovem,ale i ona sama je skvělá.Má mohutnější stavbu těla,taky aby ne,když je to Gypsy Vanner,přitom je ale štíhlá a ,,elegantní''.Pod sedlem je příjemná a chodivá.Měla pravidelný a přísnější výcvik,takže nevyhazuje ani jinak nezlobí.Samozřejmě většinou.Reaguje i na velmi jemné pomůcky jezdce a na hlas.Jezdec ovšem musí mít citlivou a klidnou ruku,při škubání otěžemi začíná být roztěkaná a nesoustředěná.Většinou jí stačí jen jemné udidlo,nepotřebuje ostřejší.Na drezúrním obdélníku má za sebou již několik vyhraných závodů,v soutěžích plánujeme pokračovat.Jinak je však Kuchi všestranná a stejně ráda skáče jako chodí ven.V terénu je jistá,její chody jsou oproti jiným koní velmi měkké a pohodlné.Je ,,bezpečná'' na ošetřování a ježdění i malým dětem,které milují její dlouhou hustou hřívu a melírovaný ocas.O ně se jí musí pravidelně pečovat,stejně jako o rousy.Na závody se většinou myjí,stříkají kondicionérem a leskem.Je něco to všechno zaplést:-D.I přes to,že je u nás Kuchi jen chvíli,velmi jsme si ji oblíbili po všech stránkách.

Model: Kuchi byla zpočátku vyráběna jako valaší verze,kterou Breyer brzy stáhl,jelikož živá Kuchi je samozřejmě klisna.Proto je valach omezen na 2000 ks.Mold je robustnější,velmi trefný právě pro toto plemeno jako pro klisnu.Přední nohu podepírá malý podstavec,takže se vlastně žádnou přímo nedotýká země.Krásné je také její zbarvení.
Živá Kuchi je prvním Irským cobem narozeným v USA.
Kuchi
Hop
Kuchi
Kuchi
Kopyto

Novinky

16. ledna 2011 v 18:39 | Adéla |  Diary♥
A je tu zase neděle.Ach jo.Zítra se mi zaprvé vůbec nechce vstávat a zadruhé píšeme velkou opakovací písemku z matiky.Určitě dostanu trojku a budu ráda.Matika a fyzika fakt nejsou moje parkety.

Dneska bylo venku fakt nádherně.Přes 10°,sluníčko hřálo a ptáci zpívali.Bohužel hlásí,že to má zase klesat-jen to ne!
Dopoledne a odpoledne jsem vyrazila ven s koníky a fotila.Některé fotky se povedly,počasí přálo.
Megan si po obědě vzala ven Ňufa a šli trénovat skoky.Meredith na Elsinore jim jely dělat dohled a trénerskou pomoc.Brenda dnes bohužel nemohla,měla vlastní práce dost,ale Mer je její pravá ruka.Megan ani nesedlala,chce mít jistotu,že se udrží za každé situace a má dobrou rovnováhu.Tvoří skvělý pár.Ňuf je vyrovnaný a dobře ovladatelný,Megan trpělivá a má jemné ruce.Vše jsem řádně nafotila,hlavně detaily.Fotky čekejte v nejbližší době.
Později si vyjelo všech pět.Meredith na Ruffian jako vedoucí,Miley s Nokotou,Brenda na Idealovi,Megan na Justinovi,Claire s Chexem a Anne na Chillim.Musím říct,že holky přijely pěkně rozparáděné,asi si to užily.Aby ne,louky už jsou skoro suché.Zrovna jsem dneska při procházce se psem přemýšlela,jak by se přes to a ono pole nádherně cválalo.
Dopoledne jsme ale nezapoměni ani na CBG,náš reprezentační tým je skoro hotový.Tréninky jsou intenzivnější,hlavně dvojice do Reiningu pěkně maká.Pomalu začíná být použitelná i naše venkovní jízdárna s podložím z hlíny,je pro zpestření tréninků a práci v těžším terénu.Brzy máme v plánu postavit kolem nový ohradník.
Radost nám udělal hlavně zlepšující se zdravotní stav Torea.Jistě víte o jeho neustálých problémech s klouby.Po poradě s vynikající německou klinikou jsme ovšem přišli na nový způsob léčby a ten se opravdu osvědčil.Teď je Toreo téměř zdravý,běhá,skáče jako hříbě.4× týdně dostává do žrádla vitamíny,jen pro jistotu.Brzy budeme moct začít s plnou zátěží.
  10.2.k nám přijede nová kobylka,schválně jestli si vzpomenete jaká!Velmi se na ní těšíme,bude skvělou posilou.Čas už se krátí.
V následujících dnech můžete očekávat fotky ze dneška!
Tak už se musím jít mučit s matikou,mějte se!
Válení

Novinky v eshopu

15. ledna 2011 v 18:30 | Adéla |  Other
V eshopu již najdete několik novinek!

Ravel-Na Ravelka jsem koukala v cizině.Má krásný mold,akorát nevím,jestli je hezčí Idocus nebo on..Jsou si docela podobní.Jednoho z nich budu chtít,ale oba..no..to by fakt vypadali asi skoro stejně.Jinak je to portrait model a živý Ravel je jedním z nejúspěšnějších drezúráků USA
Arabian Horse and rider-Arabský setík limitovaný na 1500 ks.Obsahuje ryzého Araba na moldu Thee Desperada,velmi zdobený postroj a panenku oděnou v orientálním.Cena je docela přiměřená,koník by jinak stál přibližně něco kolem 800,panenka 300,plus to oblečení a postroj.
Kripton Seni II-Živý Kripton je nádherný Andalusan,řekla bych že to samé platí i o modelu.Samozřejmě nemůže ani náhodou odrazit část té krásy živého koně,ale je na pěkném moldu,zbarvení podle živého Kriptona,výžeh...
GG Valentine a Heartbreaker-dvojice nádherných koní.Šampionka hunter tříd v USEF a její Heart.Oba jsou to jak krásní koně tak krásné modely,oceňuji hlavně mold,který je velmi realistický.Například hříbě vypadá jako živé,narozdíl od některých...Zbarvení-hnědáci,co více říct.Hodí se na ně.
Priefert Kong-Velký model na moldu Wixom.Vranka má v ocase zapletenou červenou mašli.Já bych jí možná udělala modrou,nevím.Je to kus koně,spíše modelu,protože tenhle mold je fakt obrovský.Uvidíme,jestli k ná do budoucna přibyde.
SM Gracelnad Stable-Další z edice koní Elvise Presleyho.Tentokrát ve velikosti Stablemates.Set obsahuje dva koně,Risign Suna na moldu Quarterflashe s dečkou-velmi pěkný,líbí se mi jeho zbarvení,a černou poničku Lady Moriah.Doplňky se hodí vždycky.Stáje jsou z potištěného kartonu,ale na první pohled vypadají jako dřevěné.Kdyby opravdu byly ze dřeva,byl by set třikrát dražší.
SM Breast Cancer-Mini Breast na moldu Morgana-Mosaica..Nad ním reálně uvažuji,hodil by se k mému Tradi Breastovi(Pink Velvet) a když už jsem boj proti rakovině jednou podpořila,proč to nedotáhnout do konce.A cena je v pohodě.
Bats in the Belfry-zpočátku se mi velmi líbil,teď nevím.Je určitě zajímavý,ale docela nepraktický...Mám ráda jeho mold,zbarvení-určitý název pro něj nemám.Prostě netopýři:-D.Uvidím.
Christmas Jewel 2010-Plavák na moldu Ideala/Mon Gamina byl koněm pro Vánoce 2010.Velmi se mi líbí jak mold,zbarvení,tak postroj.Konečně něco jiného,je takový orientální.A kombinace zlaté a zelené je dokonalá.Cena...jako u všech Christmas koní.Trošku dražší,ale Nut nebyl levnější.
Jak se líbí novinky vám.
GG

Reakce na článek

11. ledna 2011 v 12:16 | Adéla
Před chvilkou jsem si přečetla článek u App-Schleich is not dead!Nevím,kam jinam napsat komentář,tak bych se chtěla vyjádřit sem.Shrnu to,protože jsem to určitě psala již několikrát.
Ten článek je přesně to,co bych řekla já,přesně ten pocit,jaký jsem si za poslední dobu utvořila.Před pár lety,jsou to opravdu nanejvýše tři roky,nám byli Schleich svatí.Ba dokonce i koně z Pony Clubu!Psaly jsme jim profily,fotily,hrály si...zkrátka měly radost a měly je rády.Pak najednou přišly Breyer Horses.Stali se děsně populární,nejepší koně na světě...na Schleich se rázem zapomenulo.A mě je to líto.Když si uvědomím,kolik hodin hraní a zábavy jsem se Schleichy strávila....jak jsem je fotila,nadšeně si vybírala modely v obchodech....měla z nich obrovskou radost...A teď jen stojí zaprášení na poličce a nikdo s jich ani nevšimne.Protože jsou tady Breyer Horses.Je to smutný pohled.Pohled,který už nechci zažívat.Ale teď mám stejný pocit z Peter Stonů.Ne že by to nebyli nádherní a propracovaní koně...ale!Před těmi dvěma,třemi lety jsme všechny toužily po jakémkoliv Breyerovi.Bylo úplně jedno jestli to je ,,obyčejný'' Teddy,nebo nějaký kůň z BF.Měly jsme je rády stejně a cennost byla úplně fuk.Pak jsme se začaly o BH více zajímat,staly se ještě větší prioritou...A pak najednou bum,z nebe spadli PS.A přijde mi,že se historie pomalu začíná opakovat.Stouni začínají být více opěvováni,jaždý po něm touží,hledá co nejcennější model...A Newsworthy je proti nim nic..Nikdo po něm ani nemrkne,když může mít Stona.Dobře,jistě ne všichni.Přijde mi,že to tu začíná být tak nějak zhýčkané,nejsme spokojení s tím co máme.Místo toho abychom byly nadšené,že tu je eshop a vděčné(což určitě stejně jsme),hledáme něco lepšího.Ale to lepší není v tom že to je cenněnší.Zkuste se,než začnete psát že to tak není,nad tím zamyslet.Nejdříve nad Schleichy,nad těmi dokonale propracovanými odolnými modely..Pak nad Breyer Horses..kteří přišli po nich...A nakonec nad PS...kteří přišli po BH.
Ok ok,zase černá kronika,já vím.Ale musím s App úplně souhlasit,a jsem si jistá,že spousta lidí také.Možná jsem ten článek mohla napsat mírněji,ale proč chodit kolem horké kaše.
P.S.-Nechci tím říct že PS a BH jsou špatní,to rozhodně ne,vždyť to jsou modely a ty za nic nemůžou.

Pedigree Coco Lady

9. ledna 2011 v 19:22 | Adéla
Tak,konečně jsem našla oba rodiče Coco a Sam poslala pedigree.Matka je Taken ze Silver Creek Model Horse Stable a otec RP Cefnoakpark Bouncer z ranche Perla.Oběma ranchům moc děkuji!Jsem ráda,že se rodičemi Coco ukázali být tak skvělí koně.A zde už pedigree.
Musela jsem ho zmenšit,takže není tak čitelné.

Pedigree
Thanks you very much,Samantha!

Zadání CBG Bega-Crossu

8. ledna 2011 v 18:20 | Adéla
Pravidla pro CBG Bega-Cross!
První kolo se pojede u Lintith,kde se soutěží o nejhezčí fotku z Bega-Crossu,zde však bude kvíz!
OTÁZKY:
Otázek bude 20.-10 ohledně Breyer Horses a 10 ohledně živých koní.Jde o to,aby jste se musely trošku porozhlédnout i po světě reálných koní a něco si o nich zjistit.Jistě se dozvíte spoustu zajímavých věcí!:-)

HODNOCENÍ:
Odpovědi se budou psát do moderovaných komentářů u článku.Kdo si nebude jistý,jestli komentář opravdu odeslal,může se samozřejmě zeptat emailem,nebo v doprovodném článku.
Nejvyšší počet bodů je 20,tj.max. 1 bod za každou otázku.Pokud bude v otázce jen něco dobře,počítá se to jako 0,5 bodu.

VÍTĚZ:
1.místo samozřejmě získává ten,kdo bude mít nejvíce bodů.V případě,že by se se sešli dva soutěžící se stejným počtem bodů,bude rozstřel-pár dalších otázek.

ODPOVĚDI:
Prosím,aby jste odpovědi psaly srozumitelně a pochopitelně!Nebudu luštit žádné splácaniny!Do komentářů také prosím o vyplnění tohoto formuláře:
Vaše jméno(nick):
Jméno koně:
Jméno jedce:
Je to jen pro jistotu!

Ničeho se nebojte.Jde přece o zábavu!Věřím,že si celé CBG užijeme a dozvíme se spoustu nových věcí!
CBG zdar!

Takhle to nejde

7. ledna 2011 v 18:43 | Adéla
Poslední dobou mě přestává bavit sem psát.Protože nejsou žádné odezvy.Napíšu článek a je u něj nanejvýše jeden komentář-díky Kiiki!Co to jako je?Já si to píšu pro sebe?To rovnou řekněte,že se na to mám vykašlat!Jestli to půjde takhle dál....tak fakt nevím.Myslím,že OR pár mám,tak proč tady je pusto?????

Volba 2011

7. ledna 2011 v 18:30 | Adéla |  Zajímavosti o BH
Volba sběratlů pro rok 2011 byla zveřejněna!Vyhrál černo-bílý pinto na moldu Big Bena/Miltona.No...no...vypadá že bude glossy,z toho bych rozhodně nadšená nebyla,a co se týká modelu vůbec...je zvláštní.Osobně si neodvažuji podle této jediné fotky hodnotit,protože určitě strašně zkresluje.Uvidíme....
Gathering Storm bude k dispozici na shop.breyerhorses.com a to od ledna do června-zkrátka jen do vyprodání zásob.
Musím říct,že letos nebylo ve volbě moc na výběr,pěkný je snad jen ten pony na moldu Cefa,ale CL zase moc nechci...na moldu Eartha byl také takový zvláští,ale dovedu si ho dokonale představit jako Rocky Mountain ponyho.Škoda že nevyšel jeden z nich,ale třeba bude Storm pěkný.
Storm

Koně-nové životopisy

6. ledna 2011 v 18:21 | Adéla
Rozhodla jsem se udělat malinkou změnu v boxech koní,něco jsem ubrala,něco přidala.Např.mi přijde nesmysl psát Věk:....,když se tu i lidí ani živých koní nepíše.Ale samozřejmě nechci urazit nikoho,kdo to tak dělá,protože i já sama to donedávna psala.
Fall
*TH Fall glossy :-********-

Polaris

6. ledna 2011 v 18:19 | Adéla |  Koně z mého ranche
Poli
Celé jméno: Sahran'Al Polaris
Přezdívky:   Poli
Plemeno:  Arabský pln.
Původ:     Arabský poloostrov
Pohlaví:   hřebec
Datum narození 21.1.2007
Sourozenci:  NWR Hucklebey Berry-stejní rodiče
Offspring-×
Sire:    NWR Huckleberry Bey
Zbarvení:  rabicano
Zaměření:  zatím práce na dlouhých otěžích,po obsednutí endurance,military,plemenný hřebec
Temperament-  divoký,mladý hřebec(7/10)
Majitel-  NWR
Koupen:byl odkoupen z hřebčína z velkého chovu čistokrevných Arabů a Berberů na Arabském polooostrově,model myslím od TH
Ocenění-2.místo na výstavě RHR
Jezdec-  do budoucna Meredith,ale jistě to s ním zkusí i Miley a Brenda
Informace o koupi modelu:Kůň pro Breyer Tour Events 2007,u nás již není v prodeji,cenný model

Polaris je nalezeným synem našich skvělých rodičů,Valči a Hucka.Je neuvěřitelné,že se všichni sešli u nás na ranchi,když mohli běhat kdekoliv jinde po světě.Poli zatím není obsednutý,chceme počkat ještě aspoň měsíc a nezačínat před jeho třetím rokem.Po základím výcviku by se měl začít věnovat,stejně jako jeho rodiče,trénování vytrvalosti,možná cross-country,možná westernu.O discipínách se rozhodne podle jeho potencionálu.Má velmi vzácné zbarvení,rabicano,které připomíná noční oblohu,nebo mléčnou dráhu.Je velmi temperamentní,divoký,lekavý,pod sedlem s ním pravděpodobně bude dost práce,Ale věřím,že naše holky to zvládnou.Kromě toho umí být i výjimečně chápavý a učenlivý.Zatím chodí na dlouhé otěži a na lonži,je již naučen na udidlo a obřišník.Miluje běhání,volnost a pošťuchování.Prostě mladý hřebec.Do budoucna by měl být i skvělým plemeníkem,nejen díky rodičům,ale i kvalitám.

Model:Polaris je model z Breyer Tour Eventsu,myslím že limitovaný na nějakých 1 200 ks,teď nevím přesně.Prodával se v krásném sametovém pytlíku.Velmi zajímavé je jeho zbarvení rabicano,které u Breyer není časté.Kvůli podstavci trošku přepadává.Podstavec je odjímatelný.Upoutají jeho oči,jiné než u většiny ostatních Breyerů.

Poli
Poli
Polaris
*Nekopírovat fotky

Teddy příjezd II

6. ledna 2011 v 17:43 | Adéla |  Fotky modelů
2.díl-konečně!

CM Nation Show Horse

5. ledna 2011 v 19:12 | Adéla |  Custome
Předělaná kobylka na moldu National Show Horse-například Madison Avenue,Rejoice,Pandora či CC klisna-u mě Thee Valeria Berry.Kromě zbarvení jí byla přidána i hříva-mohair a ohon.Je zajímavé vidět tento mold s dlouhou,reálnou hřívou.Hnědé zbarvení-dapple bay,takže má i groše, krásně oživují odznaky jak na nohou,tak na hlavě-šňupka a hvězdička?Řekla bych že ano.Je k zakoupení hned-buy it now-za 60 USD.To mi nepřijde tak hrozné.Co na ní říkáte?
Bay
CM
Photos from www.google.cz

Flash News

4. ledna 2011 v 18:07 | Adéla |  Dny na NWR
-Kuchi,Ňuf,Teddy a Sugar si pomalu zvykají,holky je všechny vzaly pod sedlo.Kuchinka se ukázala jako skvělý drezúrní a rekreační kůň,je  klidná a vnímavá.Ňuf je velmi nadaný,jak Rose předpověděla, a dobře ovladatelný.Pro malé holky ideální kůň.Teddy se hodí jak pro malé tak velké,ukázal se být velmi vytrvalým,veselým a energickým koníkem.No a Sugarek,ten je sice klidnější,ochotný,ale dokáže si postavit hlavu.
-Rose je nadšená nejen z personálu,ale i z koní.A když je nadšená Rosalie,je nadšená i Meredith,Megan,Anne,Claire a Miley.Nejvíce ovšem asi Mer,jelikož Rose řekla,že kdyby se s ní a s Lets Go pracovalo,mohly by být skvělý pár.A malé holky mají radost,že se budou učit od opravdové profesionálky,stejně jako Miley,která se skákání nějak zlášť nevěnovala.
-Rose vidí velký skokový potenciál v Teddym,Idealovi,Charmovi(Harmony),možná Espritovi,Chillim a Valerii.Uvidím,jak dobrý má odhad.Každopádně jsem si jí nedávno trošku prozkoušela a poprosila jí,jestli by mohla vzít Iddyho ven bez sedla,že potřebuju několik fotek.Zhostila se toho s radostí a předvedla se jako skvělá jezdkyně.Dokázala Ideala krotit při rychlém cvalu,skočili nizoučkou kládu a měkce seděla při klusu.
-CBG se blíží!I my nezapomínáme a trénujeme.A byla vyhlášena další Photo Show!
-Brzy se konečně dočkáte druhého dílu fotek,já vím,jsem hrozná.Ale pololetí je skoro rady a já budu psát asi čtyři písmeky za den,takže super....
-Změna designu,i když se mi s tím novoročním loučilo ztěžka,zamilovala jsem si ho.
Dom