Prosinec 2009

CMka

12. prosince 2009 v 15:20 | Adéla |  Fotky modelů
Když jsem psala článek o Velvetovi,narazila jsem na obrázky dvou přemalovaných koníků.

Night at the Roy -Appaloosa na novém moldu,jehož zakladatelkou byla Roxy.Viděla jsem na vlastní oči takovéto Appy a líbí se mi stejně jako Bet.Přemalována byla Billie Campbell.
Newtown Dawn -Znáte tu hnědou klisnu Giselle,pravou od Breyera?Zde máme Newtown Dawn,porcelánovou krásku!Má krásné groše.Podle mě se povedla.
Vytvořena byla Karen Gerhardt.
Obrázky pocházejí z BF blogu- www.breyerhorses.com

Red Velvet

12. prosince 2009 v 15:11 | Adéla |  Fotky modelů
Koník z letošního Breyerfestu,na moldu např.Templada.Red Velvet je dle mého názoru moc pěkný,rozhodně zajímavý.Mohli jste ho získat na BF na tradiční sobotní tombole.Zatímco on byl k mání na sobotní,třeba Tiramisu pak na nedělní.Velvet má i krásné jméno.Už jeho mold napovídá,že to bude Andalusan-červený bělouš.Jak se vám líbí?

Spirit a Rain 2

12. prosince 2009 v 15:02 | Adéla |  Fotky modelů
A další várka fotek ze Spiritova a Rainina života ve volnosti:

Spirit se svý stádem jako hříbě:
A tady tryskají:
A všichni:

Obrázky Spirita a Rain

12. prosince 2009 v 10:22 | Adéa |  Fotky modelů
Asi je všichni znáte,ale prohlížela jsem si obrázky,když byli ještě Spirit s Rain divocí,než je převezli k nám na ranch.
Tady Spirit ještě jako hříbátko:
Spirit s Rain.Jsem ráda,že je oba mám jako modely:
Skáče opravdu dobře!Říká,že tohle byl jeden z jeho nejlepších a nejdůležitějších skoků.
A tady opět oba dva.Že jim to sluší?
Ještě mladý:
S orlem:
Ta nebojácnost.....
Ještě dnes další!
Komentáře!

Živý Spirit!

12. prosince 2009 v 10:05 | Adéla |  °°°°Zajímavosti~
Wow!Že je krásný?A animovaný Spirit,či model jako by mu z oka vypadl!
Fotka nalezena na www.jizda-na-koni.blog.z

Sníh!

12. prosince 2009 v 10:00 | Adéla |  Dny na NWR
Ráno jsem se probudila a čekal mě šok.Venku sněží!Pořád lepší než déšť,ale je čím dál tím větší bahno.S vločkami jako by se roztrhl pytel a sypou se z nebe bez ustání.Koníci jakmile se to dozvěděli,chtěli ven,ale většina přece jen raději zůstala doma.Pár jsme jich pustili jen na chvilku na dlažbu před ranch,protože výběhy vypadají jako oranice,všude jen bahno,mohli by si tam tak akorát zlomit nohu.Teď jsme je ale zahnali domů a dostali deku.Jsem zvědavá,jestli nakonec budou bílé Vánoce...
Sněží u vás také?

Quarter Horses,American Paint Horses

11. prosince 2009 v 17:09 | Adéla |  °°°°Zajímavosti~
Na stránkách PB Ranche jsem našla fotky krásný Quarterů,APH a Appaloosy při práci:
A tady jedna Appaloosa:
A QH:
Fotografie těchto krásných koníků pocházejí z www.pbranch.cz

Nápad

11. prosince 2009 v 16:54 | Adéla |  Soutěže
Napadlo mě,že bych mohla udělat fotoseriál-Jak fotit Breyer Horses.Ukazovala bych na chyby,kterých se člověk může dopustit,radila atd.Nešlo by jen o koně samotné,ale i o jejich výstroj,jezdce.....Co si o tom myslíte?

Jsem vzpomínala...

11. prosince 2009 v 15:12 | Adéla |  Fotky modelů
...jaké to bylo,když jsem měla jen pár Breyerů.Vyhrabala jsem obrázek s mojí poloprázdnou vitrínou a porovnala,jak to vypadalo před rokem a teď.Koukněte se sami:

Před rokem a půl:
Vrchní polička shora:Flim Flam,Nokota,Windtalker,Huck,Bandit,Tropical,chybí akorát Earth,kterého jsem měla u sebe.
Eartha a Flima mám od App,ostatní byli moje první várka z Německa.Jsou to koníci,které máme na ranchi nejdéle.

Teď:
Shora doprava:
Fire Magic,Seabiscuit,Flim Flam,Elistar,San Domingo,Windtalker,Night Time,Bandit,Scarabeo,Sandero,Chex,Lets Go,Earth,Ideal,Fox,Tropical,Ruffian a Stablíci.Ostatní koníci jsou v knihovně a v boxu,fotky tady byly nedávno také!

Když se dnes podívám na tyhle dvě fotky a na koníky,které jsem získala náhodou,jsem za to moc ráda!Jak za své cenné modely,tak za ty normálně v prodeji.Dříve,když jsem měla asi tak měsíc jen Flima,byl to pro mě úplně nejdůležitější model.I teď je nepostradatelným,je to můj první BH a zakladatel celé mé sbírky a díky němu je všechny mám.Nemůžu ale říct,kterého mám nejraději...

Zákaz kopírování fotek!

Seržík!

11. prosince 2009 v 14:54 | Adéla |  Dny na NWR
Ano,před malou chvilkou jsem si objednala krásnou mulu,Sergeanta!Je to podle mě krásné oživení sbírky,zase něco jiného,mezi samými koňmi.A navíc cennost.Koníkům o něm nic neřeknu,pokusím se mlčet i před Anne,Meredith a Megan.Seržíka dostanu na Vánoce.Moooc se na něj těším,je skvělý!
Photo from www.ebay.de

Hodnocení SR

10. prosince 2009 v 18:19 | Adéla
Ne,hodnocení SR tu ještě není,ale napíši vám,jak se bude hodnotit.
1.Budu počítat zkoušky,kolik kterých SR napsalo.
2.Budu počítat také SRkovský test,ten kdo ho neudělal hodně klesl!
3.A pak samozřejmě komentáře.Ale já hodnotím spíše obsah komentáře,a když napíšete jedno slovo,není to nic moc.
Upozorňuji,že všechna SR mají čas do neděle,aby vyplnila SRkovský test!-http://adelykonici.blog.cz/0912/bleskovka-pro-ma-sr#komentare

Konečně to jde

10. prosince 2009 v 18:05
Dnes jsem vůbec nemohla psát články,prostě ať jsem klikala do pole jak chtěla,nic.Ale už to jde.Včera jsme taky opravili Notebook,byl hrozně zpomalený.Naštěstí už je v pohodě a nemažou se mi články.Jsem momentálně úplně hotová,protože zítra píšeme test z Fyziky,z toho na co jsem chyběla a já tomu vůbec,ale vůbec nerozumím.Nevím co mám dělat,ještě nemám dopsaný sešit,takže to je v pytli.Možná vám sem ještě něco dám....

Baxter

9. prosince 2009 v 18:20 | Adéla |  Fotky modelů
Baxter je novinkou na rok 2010,na moldu Justina Morgana,chcete li Autumna.Tento krásný koník se setkává s kritikou,a to kvůli svému zbarvení.Mně rozhodně nepřijde vyblité a viděla jsem živého koníka,který takové měl.Naopak,velmi se mi líbí.A nemůžu říct,že by ten živý koník byl ošklivý.Líbí se mi hříba,která jde od světlejšího po nejtmavší.Je to opět Morgan,na moldu nepřirozeném,ale hezkém.Kdybych měla hodnotit,dávám 9/10.Do budoucna bych ho určitě na svůj ranch chtěla.

BJ a Bluebell asi budou....

9. prosince 2009 v 18:15 | Adéla
Pro ěm dobrá zpráva,Blackjack a Bluebell nejspíše budou.BJ by měl dorazit na sklad v pátek a Bluebell je v případě zájmu volný.Tedy nějak nerozumím tomu v případě zájmu....Ale já ho potřebuji,teda Strawberry ho potřebuje:-D.A Blackjack je také dle mého krásný koník.Doufám,že si budu moct objednat i Sergeanta....
Obrázek-koniciponici.cz

News

9. prosince 2009 v 13:22 | Adéla |  Diary♥
 • Dnes v 10 jsem jela k doktorce na očkování,ale jelikož jsem byla minulý týden nemocná,nemohla mě naočkovat.Proto tam jdu znovu 16.12:-/.Do školy jsem taky nešla,protože se jelo někam do divadla.Tak jsem se věnovala ranchi.
 • Na začátku příštího týdne(doufejme) by k nám měla dorazit zásilka od Lintith.SM ještě neví,že budou mít nové kamarády,ale budou skákat radostí!Musím začít pomýšlet na nějakou poličku,kam si je dám.Společně s nimi také převezmu zásilku Vánočních dárků pro koníky.Bude mezi nimi 5 ohlávek.Jednu dostane Cef,růžovou nějaká klisna a bílou Fire Magic.S ostatními zatím uvidím.Halterovku s vodítkem dostane Trea,budou si jí ale dle potřeby půjčovat všichni koně.zk.napiš do komentáře gifts.Potom ještě budou dárky vyrobené mnou.
 • Koníci teď mají pohov,ještě občas potrénují,včera byla Berry na lonži a Rain pak taky.Dnes si vzala Meredith pod westernové sedlo Chiliho a vůbec z něj nechtěla slézt.Jezdí se na něm prý jedna báseň!Krásně jim to spolu šlo i slušelo.Neustále nemůžu Arabce přijít na jméno.Nic se mi nelíbí...Ale Polarisovi se líbí!Ví sice o Justadream,ale o tu se tolik nezajímá.To je dobře,aspoň pak bude Azharova.zk.napiš do komentáře love.Lets Go se začíná dělat nevolno,Chex plaší že už rodí a jí je pak ještě hůře.Veterinářka to ale vždycky vyvrátí.Ruffian je na tom podobně,ostatně mají stejný termín.To Strawberry je ještě dobře.
 • Už se chystám k tomu Vánočnímu úklidu vitríny a knihovny,ale nechám to asi až na víkend.
 • Vypadá to,že budu mít Sergeanta!Dle mého názoru je krásný,oživení mezi koňmi.Mamce s taťkou se taky moc líbí a možná mi ho koupí.Prý je to konečně něco jiného.Je prostě super!A navíc cenný.

Tiramisu

9. prosince 2009 v 11:11 | Adéla |  Fotky modelů
Kdo by jí neznal,krásná klisna,speciální model z letošního BF.Zde máte pár fotek:
Krásné groše:

Kdo je lepší?

9. prosince 2009 v 10:55 | Adéla |  Fotky modelů
Roxy nebo Bet Yer Blue Boons?Hlasujte v anketě a pište komentáře!

Roxy,Special Run z BF 2009 na novém moldu

Nebo Bet,druhý koník v pořadí na tomto moldu,novinka 2010?

Životopis-Cefnoakpark Bouncer

8. prosince 2009 v 18:34 | Adéla |  Koně z mého ranche
Jméno:NWR Cefnoakpark Bouncer
Výhry:1 místo-Nej Breyer ranche Ohájo 2009
Přezdívka/y:Cef
Show name:Bouncery Twist
Pohlaví:hřebec
Plemeno:Welsh pony
Potomci:zatím 0,ale příští rok připustí naší Pajama Lady(pony klisna z Pony Slumber Party setu)
Věk:5 let
Využití:pony drezúra a parkur,vozatajství,rekreace,plemenitba,výstavy
Temperament:4/10
Původ:Anglie(jako BH pochopitelně USA!)
Rok uvedení do prodeje:2007
Stabilita modelu:10/10
Cennost modelu:0/10-v pohodě sehnatelný
Stav:10/10
O něm:Cef je roztomilý malý poník,není ale nejmenší.Trumfla ho jeho družka Pajama Lady.S ní by příští rok měl mít hříbátko.Oba i já se už moc těšíme!Cefíkovo původní využití bylo vozatajství,ale u nás se ukázalo díky zkouškám,že je velmi talentovaný na pony drezúru a parkur.Na příští sezonu si ho připravuje Megan a Anne.Je velmi klidný,hodný a vnímavý,proto je s ním radost jezdit.Má mnoho úspěchů ještě z Anglie,kde se mu dařilo i na honech.zk.napiš do komentáře Bouncík.Proto ho plánujeme v roce 2010 do nějakých přihlásit.Miluje vyjížďky,procházky a výběh.Cefík k nám přišel jako mladý,nezkušený koník,chvíli po základním výcviku,ale z neposedného hřebečka se stal klidný,rozvážný pony,kterého můžeme bez okolků a obav svěřit začátečníkům.Je houževnatý a proto mu nevadí zima,může být ve výběhu déle než ostatní koně.Co nemá rád jsou zmrzlé nášlapky mezi kopytem a podkovou,na kterých mu to klouže.

Cefnoakpark Bouncer je malý modýlek na krásném roztomilé moldu.Má skloněnou hlavu,dlouhou hřívu a na bocích světlé groše.Je roztomilý a krásný.Když mi přišel a já,zvyklá na Tradíky jsem ho rozbalila,přišel mi malinký.Jsou ale i menší koně.Je ve velikosti přibližně Tradi hříběte.

Cef je momentálně v soutěži u Lišky,proto pokud se vám líbí,můžete mu dát hlas formou komentářů zde!!!!!

Zákaz kopírování fotek!

Bleskovka pro má SR

8. prosince 2009 v 16:30 | Adéla
Touto jakoby ,,bleskovkou" ,o jejíž vyplnění chci moc poprosit všechna má SR,v podstatě by se dalo říct že je povinný:-D potřebuji zjistit,jak se vám tady líbí,čtete li to tady atd.Hodnotit budu body.SR se kterýma jsem spřátelená krátce ať se o vyplnění aspoň pokusí nebo ať vyplní druhou část.Pozor,je tam jeden chyták!
 • 1.Jak se jmenuje můj ranch/stáj?
 • 2.Mám nějakého koníka plemene QH?
 • 3.Kolik máme březích klisen?
 • 4.Jak se jmenuje hříbě,které dostanu na Vánoce?
 • 5.Kde mám své Breyery(poličky atd...)?
 • 6.Od kdy tyto modely sbírám?
 • 7.Jak se jmenoval/i můj první model/y a odkud ho/je mám?
 • 8.Mám nějakého poškozeného koníka(poškrábaný,zlomená noha...)?
 • 9.Mám nějaké/nějakého poníky/a?
 • 10.Jak se jmenuje můj Classics?
 • 11.Odkud jsem si loni kupovala BH?
 • 12.Odkud jsem si koupila Ideala,Treasured Move(napiš aspoň jednoho koně,tuto otázku hodnotím mírněji)?
 • 13.Kolik mám dostiháků,popř.jak se jmenují?
 • 14.Mám nějakou cennost mezi SM koníky? 1
 • 5.Kdo mi namaloval krásné 3 SM?

A teď popravdě:
 • a.To ti tady přijde zbytečné?
 • b.Co se ti naopak líbí?
 • c.Ohodnoť designy jako ve škole-1-5
 • d.Ohodnoť obsah článků stejně jako ve škole-1-5
 • e.Chodíš sem ráda?
 • f.Dozvěděla jsi se tady něco zajímavého,něco co jsi nevěděla?
 • g.O čém by jsi chtěla článek,popř. čí životopis?

Vím,že vás to možná otravuje,ale potřebuji vědět,jak to tady čtete a jak se vám tady líbí.Berte to jako takovou zkoušky.Ale opravdu to potřebuji vědět,abych se tady s tím nedělala zbytečně.NeSR můžou vyplnit aspoň druhou část nebo se o to pokusit.Děkuji.

Jsem naštvaná!

7. prosince 2009 v 17:57 | Adéla |  Diary♥
Dnes jsem si chtěla od Abnexu objednat Blackjacka a Bluebella.Původně měli být objednaní už včera,ale nevěděla jsem,jestli si můžu koupit i hříbě.Dostala jsem svolení a hned přiskočila k internetu.Jenže co nevidím,BJ je na cestě a Bell na dotaz!A to včera byli na skladě!Tak jsem se na ně zeptala,doufám že budou!