Prosinec 2009

Shining vs. Bet

22. prosince 2009 v 9:07 | Adéla |  Fotky modelů
Lone Star Experience-Shining N Sassy, sice není model volně v prodeji,ale to nevadí.Kdo se vám líbí více?

1.Krásná kobylka,připomíná mi koníka kterého mi namalovala Lin,hodila by se mi k Toreovi.10/10
2.Bet Yer Blue Boons-nový model 2010,též krásná AQH klisna s výžehem.10/10
Obě dvě jsou skvělé,Bet do budoucna určitě chci,ale přesto si nemůžu pomoct,ta ryzka je dokonalá....


Fotky a oteplení

21. prosince 2009 v 18:36 | Adéla |  Diary♥
Dneska jsem se vydala s mamkou a naším psem na louku u rybníka,patřící psímu cvičišti.Chtěla jsem tam udělat několik fotek Tropical Golda a Meredith.Stihla jsem jich asi 5 a foťák se vybil.Pěkně mě to naštvalo!A přitom by se bývaly ty snímky tak povedly!
Dnes se narozdíl od včera pěkně oteplilo.Je už jen okolo -6°C a na Vánoce mí přijít obleva.Ale doufám,že sníh ještě chvilku vydrží,potřebuji nějaké fotky koníků!
Včera také skončila ČS SuperStar.Co říkáte na výsledky?Jediné štěstí,že vyhrál M.Chodúr.

Až na Silvestra

21. prosince 2009 v 16:36 | Adéla
Rozhodla jsem se,že na ŠD tady nebude nový dess,nemám nápad ani náladu na to ho udělat.Ale hned potom vytvořím Silvestrovský.A ten doufám dobrý.

Fotky ve sněhu-Fox

21. prosince 2009 v 16:34 | Adéla |  Fotky modelů
Jsem tu s dalšími fotkami Breyerů ve sněhu,tentokrát se nám doslova černý na bílém předvedl NWR Fox Valley Oliver!Přísný zákaz kopírování!
Tady se nám někdo válí:
Foxík s jedním z našich kocourů.Jsou si docela podobní,co myslíte?
Fotek mám více,ale ráda bych si je ušetřila do nějakých soutěží:-D.
Snad se líbí.

Racehorse Tycoon

20. prosince 2009 v 19:23 | Adéla
Na Flashhrách jsem našla koňskou hru.Neznám jí,ale nějak nechápu to ovládání.Když se dostanete na dostih,kdo rozhoduje,jestli kůň vyhraje?A hlavně to koňské žrádlo na výběr:Hamburger,zákusek,pivo,sýr.....XD.


Životopis-Ruffian

20. prosince 2009 v 16:21 | Adéla |  Koně z mého ranche
Dnes něco o naší slavné krasavici.
Jméno:NWR Ruffian
Přezdívky:Ruff,Ruffča,Ruffinka
Pohlaví:klisna
Potomci:první je právě na cestě
Povaha:rychlá,před závodem občas nervózní,hodná
Parents:
Věk:6 let
Temperament:7/10
Zbarvení:tmavý hnědák,malá bílá hvězda na čele,zadní bílá spěnka
Původ:USA
Stav:10/10
Rok uvedení do prodeje:2006
Rok vyřazení:2008
Využití:Military,Cross-country,výstavy,show,chov,rovinné dostihy
Cennost modelu:9,9/10
Stabilita modelu:8/10
O ní:Ruffian je naše dostihová hvězda.Při jednom významném dostihu v Belmontu si však zranila nohu a její kariéra byla u konce.Nejen kariéra,ale málem i život.Byla poslána na vyhlášenou místní kliniku,kde se o ní měli postarat a pokusit se zachránit,co se dá.Proces byl zdlouhavý a zranění se neléčilo podle jejich představ.Zvládli jí pouze stabilizovat.Majitelé Ruffian se rozhodli,že udělají konec jejímu trápení.Zbývalo pouze několik posledních dnů této legendy.V těch posledních dnech se o ní však dozvěděl Night Wind Ranch.Byli jsme ochotni ji dopřát tu nejlepší veterinární péči a starat se o ní,i když bude třeba kulhat.Vše dobře vycházelo a po měsíčním pobytu v jiné klinice,kdy se stav zraněné nohy stále zlepšovat,přijela přesně na Vánoce na náš ranch.Teď byl před námi nejtěžší úkol.Postarat se o ní a zajistit,aby se jí dařilo dobře.Z dříve nemocné kobylky,pro její bývalé majitele kobylky na odpis se rázem stala zdravá a hodná dostihová hvězda plná energie.zk.napiš do komentáře rovinky.Kvůli její minulosti jsme však odmítli,aby se vrátila zpátky na dostihovou dráhu a začala jezdit Military.Vede si v nich výborně,k dostihům se vrátí jen jednou za čas a když už tak k rovinným.Momentálně je však vyřazena z jakéhokoliv provozu,protože čeká hříbátko s jejím koňským partnerem,NWR Seabiscuitem.
Ruff je klidná a hodná,nikdy by neublížila dětem ani lidem,kteří se k ní chovají hezky.Před startem nějakého závodu bývá občas nervózní,pod dobrým jezdcem kterému věří se však brzy zklidní.Je citlivá na zacházení,potřebuje dobrou péči a lásku.zk.napiš do komentáře darky bay.Miluje volnost,když se může neomezenou rychlostí rozletět po poli.Ten pohled bere dech.Stejně tak jsou pro ní důležité vyjížďky a zábavný,obměňovaný trénink.Ráda se učí novým věcem,je zvědavá.

O modelu:Ruffian je cenný,vyřazený model.V ČR jich je velmi málo.Má krásný tryskající mold,podstavec je odnímatelný,ale nestojí bez něj.Je to jeden z mých velmi oblíbených modelů.Ruff byla můj Breyer sen,věřila jsem v něj,ale nedoufala v to,že by se mi splnil.Najednou ale stála přede mnou,ta krása,ta slavná legenda,ten portrait živého koně,živé Ruffian,velké bojovnice s neuvěřitelnou houževnatostí.Jsem nesmírně vděčná,že obohacuje mojí sbírku,ale i že tím uctívám její památku.

Živá Ruffian je pro mě vzorem koňské vůle a nezlomného ducha těchto úžasných tvorů.Poslední boj,který vedla,dokazoval její odhodlanost a houževnatost.Škoda že opět kvůli lidské zábavě a byznysu přišla o život v mladém věku.

Ruffian bude v soutěži BH u Verčíka-www.ranchfreedomsoul.blog.cz,pokud se vám tedy Ruffča líbí,byly bychom moc rády,kdyby jste nám dali hlas!Díky

Prosím komentář,je to dlouhý článek!
Zákaz kopírování fotek!
Na přání více fotek!

-20°C!

20. prosince 2009 v 9:11 | Adéla |  Diary♥
I kdy Google hlásí -16°C,u nás je o 4 stupně více!Nevím,jestli mám vůbec vylézat ven,v tomhle počasí jak v Rusku!Kolik je u vás?

Fotky Strawberry Wixom

20. prosince 2009 v 9:08 | Adéla |  Fotky modelů
Slibované fotky naší kobylky Strawberry.
Zákaz kopírování!

Nejdříve se Straw trochu proběhla podél plotu:
Straw jde do kopce.Musela být opatrná,aby jí to neuklouzlo.

Krásně zapletený ocas.Tu barvu mašlí Breyer dobře zvolil,ladí ke klisniččině srsti.
A teď už na zasněženém ledě.Straw tam řádila v závjích.
A opatrně z kopce:
Příště další fotky Strawberry,potom Foxe,Fire Magica,Flim Flama,Ruffian.....

Short news

19. prosince 2009 v 18:45 | Adéla |  Diary♥
Dnes jsem tu jak s deník,tak s důležitými informacemi.Začnu právě jimi:

  • Stejně jako to teď řeší ostatní blogy,trochu jsem se prohrábla SR a došla k jednomu závěru.Pokud ten dotyčný nezruší blog nebo sem nebude skoro vůbec chodit,nevyhodím ho.Budu pouze dělat hodnocení.Ovšem pokud bude několik měsíců stejné,bez zjevných známek zlepšení,zauvažuji.
  • Zkoušky budu psát i nadále,přijde mi to jako dobrý nápad,jak zjistit,zdali se s články nepíši zbytečně.Bude jich ovšem méně a jen v delších článcích.
  • Ještě jednou se omlouvám všem SR,že k nim teď moc nechodím.Zajdu po tomto článku ke Kiiki a možná ještě k někomu.
  • Potřebuji vědet,jestli má cenu pořádat soutěž Palio di Siena.Chtěli by jste jí radši po novém roce?Už tu takové návrhy byly,já ale musím mít jistotu,že se pak přihlásí aspoň 4 lidé.
  • Na Štědrý den tu bude doufejme nový design.Jinak menu už je téměř dokončeno,je lepší než to předchozí?


  • Teď přejdeme ke mně.Dnes jsem se dostala na chvíli ven.Hned jsem si s sebou vzala Strawberry Wixom a udělala několik fotek.Škoda že nesvítilo sluníčko.Jelikož celkem hodně mrzlo,odvážila jsem se vstoupit na náš skoro vypuštěný bazén.Vody mně nad holiny tam přece jen bylo,ale proměněné na led.Prošla jsem se opatrně dokola a nic.Zdálo se,že bazén zamrzl dobře.Vzala jsem tedy Straw a začala fotit.Šlo to bez problémů.Potřebovala jsem ale více sněhu,tak jsem si ho přihrnula ze zamrzlé hladiny.V tu chvíli se však ozvalo křupnutí a mně hned bylo jasné,co se děje.Popadla jsem kobylku a pospíšila si,abych byla na pevné zemi:-D.Naštěstí jsem to obě přežily bez úhony.Fotky sem dám zítra.To také půjdu fotit vyjížďku Meredith a nějakého koníka,ještě nevím jakého.
  • Breyeři se mají skvěle,těší se na Štědrý den.Už jsem totiž na vitrínu dala stromeček s kupou dárků,jak jste mohli vidět v přechozím článku.zk.napiš do komentáře presents.Pořád nevím,jestli Blackjack s Bluebellem budou nebo ne.Abnex mi psal,že dorazí na sklad,ale už minulý pátek.A stále nic.Tak nevím.
  • Rozhodla jsem se,které novinky 2010 kromě Bet,Justadream a Irishe budu chtít.Určitě to bude Esprit,Manco Capac a nejspíše toho Andalusan proti rakovině.Mně se moooc líbí a dávala jsem je zhodnotit mamce,té taky.Potom přemýšlím nad ELCR klisnou,sice nechci CL,ale ona je prostě cute!Ještě uvidíme.To ale znamená,že do února potřebuju asi na 4 Tradíky,i s PokerJoem:-D.


P.S.:Dnes sem asi ty fotky koníků nedám,ještě uvidím.Ale zítra na 10000%.

Vánoční dárky a stromeček

19. prosince 2009 v 18:23 | Adéla |  Fotky modelů
Tři velmi nekvalitní fotky stromečků našich Breyerů s dárky.Dárečků je tam přes 25,některé nejsou vidět,jsou pod těmi ostatními a zbytek ještě nemám zabalený.Ve fialovém papíře jsou věcičky pro Meredith,musím tam ještě dát ty pro Megan a Anne.
Omluvte kvalitu,ale ani jeden foťák mi neudělal hezkou fotku....
Jo a stromeček ještě možná dozdobím.

Fotek spousta

18. prosince 2009 v 18:38 | Adéla
Tak se mi přece jenom podařilo na chvíli dostat ven a vyfotila jsem několik Breyerů:Huckleberry Beye,Polarise,Fire Magica,Flim Flama,Foxe,Ruffian....
Nejhezčí fotky jsou podle mě ty s Foxíkem,protože zrovna svítilo sluníčko.A černý na bílém.....
Dám vám sem většinu fotek zítra,až bude nabitý dědovo foťák.S některými se také chystám do soutěží.Např.s Ruffian jsem v soutěži u Verčíka.Až začne první kolo,bude tu dokaz.
*Esprit,ta krása nebeská....:-D:

Je to lepší?

18. prosince 2009 v 15:29 | Adéla
Tak jsem už částečně změnila menu,rubriky ale ještě nějaké přibydou.Mně to takhle přijde lepší,co vám?Až bude jiný design,bude to lepší.

Breyers 2010-video

18. prosince 2009 v 14:10 | Adéla |  Fotky modelů
Další video,obrázky jsem měla na blogu,ale tady jsou větší a hezčí.
Přemýšlela jsem a docvaklo mi,že v tom setu se stanem ta klisna ani panenka nejspíše nebudou,protože kobyla je úplně stejná jako ta Color Crazy!
Zákaz kopírování videa!Jedině se svolením a zdrojem!

BH 2010 video

18. prosince 2009 v 14:03 | Adéla |  Fotky modelů
Pěkné video s novinkami,ne ale těmi nejnovějšími:-D.

Opět prosím o hlasy

18. prosince 2009 v 12:36 | Adéla
A zase jsem tu s prosbou!Tentokrát jsem se přihlásila s Ruffian a se Schleich vzpínajícím bílým Mustangem do soutěže u Verčíka.Byla bych proto moc ráda,až soutěž začne,zdali by jste nám někdo dal hlasy.Díky!
Potom sem dám odkaz,až bude první kolo.

Rekonstrucke menu

18. prosince 2009 v 11:43
Ano,již teď začnu s rekonstrukcí menu.Přijde mi hrozmě malé,nevýrazné,některé rubriky zbytečné...Bude to takový Vánoční dárek:-D.
Proto se nedivte,když sem přijdete a třeba tady nebude rubrika.To zrovna rekonstruuji.

Nová MW hala

17. prosince 2009 v 19:06 | Adéla |  Fotky modelů
Tak jsem přemýšlela,co dám mým Mini Whinnies k Vánocům.Nakonec mě však přece jen něco napadlo.Naši miniaturní koníci nemají kde pořádně trénovat.Prostory pro Tradíky jsou jim moc velké a tak jsem se rozhodla,že jim daruji novou halu.Zatím ještě není vysypaná pískem,ale do Štědrého dne bude.Mně se moc líbí.Co vám?
Nekopírovat fotky.

Manco

17. prosince 2009 v 17:29 | Adéla |  Fotky modelů
Ano,rozhodla jsem se,že bych tohoto koníka chtěla.Dnes jsem nad ním přemýšlela a zalíbil se mi.Tanto mold ještě nemám,kdyby volbu vyhrála ta TWH klisna na moldu Bluegrass,nebo ten strakatý Keltec,bylo mi mi to k ničemu,protože nechci CL.Nehlasovala jsem ani pro jednoho,ale s výsledkem jsem spokojená.Pokud bude v ČR,nejspíše ho budu chtít.

New SM molds

17. prosince 2009 v 17:26 | Adéla |  Fotky modelů
Tak a poslední várka fotek z videa,tentokrát s novými moldy pro koníky Stablemates!Je dost,že Breyer také nějaké udělal.

1.Hezký mold,ale s tím zbarvením si mohli trochu více vyhrát.Ale i tak mu dávám 9/10
2.Pěkný koník!9/10
3.Nejspíše Quarter,předvádí Sliding Stop.Model mi připomíná Traditional Hollywood Dun It.
8/10
4.Další nový mold,podle mě bude na Hannovera.U mě by to byl drezúrák.10/10
5.Jestli tohle má být Arab,tak ten se podle mě moc nepovedl.Zbarvení se mi líbí,ale ten mold....Nevím,třeba fotky od Breyera zkreslují...
6.Pěkný koník,vypadá jako menší a robustnější.9,9/10

SM 2010

17. prosince 2009 v 15:04 | Adéla |  Fotky modelů
A tady jsou SM novinky 2010.
Obrázky opět z videa keré našla Kiiki(www.ranchperla.blog.cz),ale vyfotila jsem je z něj já,takže nekopírovat.

SM set:Krásný setík Appaloosy,hříbátka a doplňků.Oba koníci se mi moc líbí.Strom má moje kámoška,je celkem těžký,ale pěkný.Žlab,ohrada a balík sena se hodí.Připomíná mi to Dude Ranch.10/10
Budova-Nevím,co to bude,jestli restaurace,kavárna,obchod nebo něco jiného,každopádně se mi to moc moc líbí!A pokud budou v sadě i ti dva Stablíci....10!10
Pony set:roztomlý a krásný!Ti poníci jsou úžasní a těch doplňků!Určitě budu chtít!10/10
Překážkový set:také krásný a obsáhlý.4 překážky,pohár,deka,jezdec,postroje a koník.Až na to že ten mi přijde celkem podobný tomu mému co mám od Lin.Pokud bude za rozumnou cenu,určitě beru.Jezdce a doplňky potřebujeme.10/10
Skokan-skoro stejný jako ten ze SM setu 2009.Dost se mu podle mě podobná.Ale je super.10/10
Stablík-Další nový koníček,pěkný!10/10